MENU
klinika

Zgjedhjet në Kosovë

Kërcënon Daçiç: Në Kosovë mund të shpërthejë zjarri!

14.10.2019 - 18:42

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka folur për zyrtarët e KQZ-së, të cilët dyshohet se u helmuan nga zarfet me vota të Serbisë.

Dyshimet për helmim të zyrtarëve të KQZ-së, Daçiç i ka quajtur manipulime, duke shtuar se shqiptarët duan t’i dëbojnë serbët nga Kosova.

“Manipulimet e fundit që po përdoren nga shqiptarët nuk do të thotë se ata duan të dëbojnë vetëm Listën Serbe nga Parlamenti, por duan ta dëbojnë tërë populli serb në ilegalitet”, ka thënë Daçiç për Tanjug.

kolana e librave

Ai ka thënë se bashkësia ndërkombëtare ta kuptojë seriozisht paralajmërimin e presidentit serb Aleksandar Vuçiç se “jemi afër një problemi dhe kërcënimi të paqes dhe stabilitetit në Kosovë”.

A thua emisarët e shumtë ndërkombëtarë që do të vijnë në Prishtinë dhe Beograd, do të qëllojnë me grusht mbi tavolinë dhe të vendosin rend të politikanët e Prishtinës, që përfundimisht të ndalojnë ndërmarrjen e veprimeve të njëanshme ndaj popullit serb? Sepse kur të ndizet zjarri, vështirë mund të shuhet më vonë”, theksoi Daçiç.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNBën thirrje për bashkërendim me evropianët

Joe Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Çfarë thotë këshilltari i kryeministrit të Kosovës

Macron vendos afate për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Samiti virtual i Parisit/ Vuçiç: Serbia s’pranon ultimatum!

Hoti: Territori i Kosovës dhe Kushtetuta të paprekshme!

Sot ‘takimi’ i shumëpritur

Ballafaqohen Hoti dhe Vuçiç