MENU
klinika

Detaje

Krimi i pasionit në Kavajë, zbardhet e shkuara e viktimës

10.10.2019 - 19:46

Teksa orët kalojnë të tjera detaje dalin në dritë mbi ngjarjen e rëndë që tronditi qytetin e Kavajës dhe banorët e saj.

Dritan Haxholli, i cili humbi jetën pas sherrit me armë në ambientet e shtëpisë së ish-të dashurës, Marsida Qataj, nuk është një emër i panjohur për policinë e shtetit.

Ai për pos faktit që ka qenë i dënuar me 13 vite burg për krime kundër personit dhe për trafikim lëndësh narkotike, duket se veprimtari e tij dhe sjelljet agresive nuk kanë mbaruar me kaq.

Gjykata ndaj 41-vjeçarit kishte caktuar gjatë kësaj kohe edhe masa e sigurisë “arrest me burg” në mungesë, me kërkesë të prokurorisë.

kolana e librave

Kjo masë sigurie ishte caktuar ndaj viktimës pasi akuzohej për drejtim mjeti në gjendje të dehur si dhe për kundërshtim të forcave të policisë.

Viktima kishte shkuar në banesën e ish-të dashurës, ku ishin 3 meshkuj të tjerë, miku i saj me të cilin kishte një lidhje, dhe 2 shokë të tjerë, që i kishte thirrur për ndihmë, ndërsa aty kishte hapur zjarr ndaj policit Bledar Toçi, ku ky i fundit mbeti i plagosur në qafë.

Ngjarja mund të kishte përmasa edhe më të frikshme sesa kaq, pasi në banesën ku ndodhi ‘lufta’ ishin dhe 3 fëmijët e mitur të 30-vjeçares, përkatësisht të moshave 14, 9 dhe 2 vjeç.

Por fatmirësisht fëmijët nuk kanë mbetur të lënduar, pasi kanë qenë në gjumë kur na ndodhur ngjarja.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Gruaja e kishte burrin në Itali, i dashuri...

Vrasja në Kavajë, “luftë” për një femër