MENU
klinika

Një tjetër takim i tre liderëve

Kur realizohet “Shengeni Ballkanik”? Rama: Historia na ka lënë mbrapa!”

10.10.2019 - 12:25

“Deri në fund të 2021 ‘Shengeni Ballkanik’ do të jetë realitet”.

Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me presidentin Aleksadër Vuçiç dhe kryeministrin Zoran Zaev.

Kreu i qeverisë shqiptare tha se tre liderët kanë rënë dakord që të takohen sërish në Ohër.

Teksa u ndal tek nisma për ‘Shengeni Ballkanik’, Rama tha se gjithçka që do bëhet për implementimin e këtij projekti është në të mirë të së ardhmes europiane.

Nga samiti për ‘Minishengenin Ballkanik’në Novi Sad, kryeministri Rama dha mesazhin e qartë se: Historia na ka lënë mbrapa