MENU
klinika

Lista me 10 femrat më të bukura...

Sapo u zgjodh femra më e bukur në botë, zbulojeni…

16.10.2019 - 17:08

Bella Hadid është cilësuar si femra më e bukur në botë – sipas “Golden Ratio of Beauty”.

23-vjeçarja doli 94 përqind në përputhje me raportin, një ekuacion matematikor krijuar nga grekët e lashtë.

Ky ekuacion lidhet me formën e përsosur të fytyrës: “madhësinë dhe pozicionin e buzëve, hundës, mjekrës dhe nofullës” ku raportet e Bellas përputhen më së miri me raportin e ekuacionit. 

Lista me dhjetë femrat më të bukura u përpilua nga një kirurg i klinikës Harley Street, Dr Julian De Silva, i cili përdori hartën dixhitale të fytyrës për të parë se si përputhen yjet moderne.

Në vendin e dytë ishte Beyoncé me 92.44 përqind dhe në vendin e tretë ishte Amber Heard me 91.85 përqind.

Kjo është lista me dhjetë femrat më të bukura në botë:

1: Bella Hadid – 94.35 %

kolana e librave

2: Beyoncé – 92.44 %

3: Amber Heard – 91.85 %

4: Ariana Grande – 91.81 %

5: Taylor Swift – 91.64 %

6: Kate Moss – 91.05 %

7: Scarlett Johansson – 90.91%

8: Natalie Portman – 90.51 %

9: Katy Perry – 90.08 %

10: Cara Delevingne – 89.99 %

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


'Disa gjëra më kanë prekur në zemër'

“Raciste?” Bella Hadid kërkon ndjesë!

Tani mund ta ngatërroni me Gigin...

Bella Hadid bën ndryshimin e paimagjinueshëm në look