MENU
klinika

I befasoi të gjithë

Nga modele në kandidate për presidente të Kroacisë

16.10.2019 - 22:12

Ava Karabatic është një ish-modele e Playboy e cila së fundmi ka vendosur ti befasoj të gjithë, pasi do të kandidojë për Presidente të Kroacisë.

 

View this post on Instagram

 

💎

A post shared by Ava Karabatić (@ava_karabatic_official) on

kolana e librave

Zgjedhjet në Kroaci do të mbahen në vitin 2020, ndërsa 31 vjeçarja ka vendosur të kandidoj dhe këtë e ka bërë të ditur vet në rrjetin social Instagram.

‘E kam vendosur, do kandidoj për Presidente. Politika është dashuria ime e dytë. Nuk mund të shikoj më gjithë këto gjëra të këqija që po i ndodhin vendit tim. Të rinjtë po ikin dhe numri i lindjeve është ulur’, thotë Ava në videon e publikuar.

Në platformën elektorale, Karabatic ka përfshirë rritjen e eksporteve dhe zvogëlimin e importeve, punësimin e të rinjve dhe ndalimin e aborteve pas javës së gjashtë të shtatzënisë.

Getoari ka ditëlindjen, dedikimi i Marinës

“Doja të të uroja më të mirat, por ti tashmë më ke mua”

Eksperienca ka qenë e zymtë për njerëzit

Gjashtë muaj që ndryshuan botën

Bëri për vete gjithë shqiptarët me rolin e ‘Sadnës’

Aktorja flet për jetën e saj private: Kam qenë e pafat!