MENU
klinika

Epiqendra

Një tjetër tërmet shkund vendin

05.10.2019 - 15:03

Rikthehet frika nga tërmetet në Shqipëri. Mësohet se një tjetër lëkundje është regjistruar ditën e sotme, vetëm 26 km nga Tirana.

Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ka qenë Xhafzotaj.

Siç thuhet edhe në parashikimet e institutit CSEM, tërmeti ishte 11 km larg Vorës. Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale.

Kujtojmë që prej 21 shtatorit, ku Tirana dhe Durrësi u goditën nga një tërmet 5.8 ballë, ka pasur edhe të tjera lëkundje, por me magnitudë më të vogël.

Tërmeti i 21 shtatorit shkaktoi panik tek qytetarët, ndërsa dhjetra persona mbetën të lënduar, si dhe u dëmtuan shumë banesa dhe disa makina.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë