MENU
klinika

Detaje nga ngjarja

Panik në Lushnje, ekzekutohet me breshëri plumbash 35-vjeçari

01.10.2019 - 08:36

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Lujshnje.

Një shtetas 35-vjeçar, i identifikuar i Besi Hida është vrarë me kallashnikov pasi është qëlluar me breshëri plumbash.

Në momentin e vrasjes viktima ndodhej në lokal duke pirë kafen e mëngjesit dhe ka gjetur vdekjen menjëherë.

Sipas dëshmitarëve okularë, autori ka qenë i maskuar dhe menjëherë pasi ka vrarë 35-vjeçarin është larguar nga vendi i ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur në rrethana që ende presin të sqarohen nga policia.

“Dy persona ende të paidentifikuar, kanë qëlluar me armë zjarri automatike në drejtim të shtetasit B.H, 35 vjeç, i cili ka ndërruar jetë. Autorët janë larguar nga vendngjarja me një automjet ku në ndjekje të tyre janë vënë shërbimet e Policisë Lushnjë”- njofton policia.

NJOFTIMI

Sot rreth orës 08:15, në një lokal në lagjen “Skënder Libohova” Lushnjë, dy persona ende të paidentifikuar, kanë qëlluar me armë zjarri automatike në drejtim të shtetasit B.H, 35 vjeç, i cili ka ndërruar jetë. Autorët janë larguar nga vendngjarja me një automjet ku në ndjekje të tyre janë vënë shërbimet e Policisë Lushnjë

Policia ka ngritur pika të shumta kontrolli në hyrje-dalje të qytetit , në aksin rrugor Lushnjë Tiranë, Lushnjë Fier dhe Lushnjë Berat.

Për zbardhjen e ngjarjes menjëherë është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Lushnjë.

Një grup specialistësh nga Departamenti i Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit është nisur për t’i ardhur në ndihmë grupit hetimor me qëllim zbardhjen sa më shpejtë të ngjarjes.