MENU
klinika

Foto

Pas festës në Prishtinë, Kurti surprizon Tiranën

17.10.2019 - 09:26

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti edhe pse nuk është shpallur ende zyrtarisht si fitues i zgjedhjeve në Kosovë, ka nisur me shpejtësi përgatitjet për të kulmuar me një festë madhështore në Tiranë. Në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 6 tetorit, lideri i VV-së u rendit i pari duke sfiduar kështu shumë emra të njohur të politikës në Kosovë.

Lëvizja Vetëvendosje u rendit si forcë e parë politike në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit dhe këtë fitore Albin Kurti ka vendosur që ta festojë edhe në Tiranë.

Qendra e Vetëvendosjes në Tiranë me një njoftim të shpërndarë në “Facebook” thekson  se  Albin Kurti do të jetë të  dielën e 20 tetorit në kryeqytetin e Shqipërisë, në orën 19:00, pranë pedonales në qendër, aty ku do të mbajë edhe një fjalim përpara të pranishmëve.

72297000 392627545012036 1228824245425930240 N

“Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Shqipëri ju fton të na bashkoheni në Tiranë në mbrëmjen festive që organizojmë për të shënuar fitoren e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kosovë. Në këtë aktivitet i ftuar nderi është Kryeministri i ardhshm i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i cili do të mbajë edhe një fjalë rasti.Ju mirëpresim ditën e diel, më 20 tetor, ora 19:00, te Bar Kinema Millenium, pranë “pedonales” në qendër të Tiranës”-thekson Qendra e Vetëvendosjes në Tiranë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Deputeti i Vetëvendosjes akuzon

‘Thaçi po ia shet Kosovën Serbisë’


Vuçiç: Perëndimi do thotë se nuk kam mundësi t’i bëj presion dhe…

“Zgjedhjet në zonat serbe nuk do të mbahen për shkak të Kurtit”

Mijëra të infektuar brenda një jave

Kovidi rikthehet frikshëm në Serbi

“Hajdutët i bënë pritë 400 m larg shtëpisë”

U vra në makinë, flet vjehrri i 33-vjeçares