MENU
klinika

Rinis aksioni i IKMT në Vlorë

Pas përplasjes së djeshme me pronarët, FNSH shton forcat

01.10.2019 - 10:36

Mëngjesin e kësaj të marte ka rinisur aksioni i IKMT-së në Radhimë për prishjen e objekteve.

Ndërsa në territor janë dislokuar më shumë forca policore të FNSH, pas përplasjes që pati të hënën mes pronarëve të subjekteve që do shemben dhe policisë.

kolana e librave

Ata kanë krijuar perimetër sigurie e nuk kanë lejuar media e banorë të hyjnë në territorin ku po ndërhyhet.

Sakaq, aksioni po ndiqet nga kreu i IKMT Dallandyshe Bici dhe Drejtori i Policisë së Vlorës, Artion Duka.

"Dalim nga greva kur të paguhen të gjitha rrogat"

Përkeqësohet shëndeti i grevistëve të Poçemit

"Rastet e dyshuara merren me mjet të posaçëm"

Trageti në Vlorë, pasagjerët: Nuk na kontrolloi askush!

Në mes të zonës Shebenik-Jabllanicë

HEC shkatërrues në zona të mbrojtura