MENU
klinika

Nga Shqipëria në Greqi

Prej mbrëmjes së të dielës, 4 tërmete shkundin vendin

21.10.2019 - 09:35

Fundjava ka rikthyer aktivitetin sizmik në Shqipëri dhe Greqi.

Në vendin tonë, sipas IGJEUM, mes të dielës dhe të hënës janë regjistruar dy lëkundje tërmeti, por me magnitudë të vogël.

IGJEUM raporton se tërmeti i së dielës ndodhi rreth orës 21:14 me magnitudë 3.1, me epiqendër në Librazhd.

Lëkundjet me magnitudë 2.4 vijuan dhe në mëngjesin e së hënës, rreth 05:25.

Lëkundjet me magnitudë 3.2 u regjisturan edhe Greqi, kryesisht ishujt Kretë e Zakynthos, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Fatmirësisht, nuk janë raportuar probleme apo dëme.