MENU
klinika

Unaza e Re

Tension në Shkozë/ ‘Bien’ çatitë, banorët rezistencë me policinë

16.10.2019 - 10:16

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit ka nisur mëngjesin e sotëm aksionin për shembjen e disa banesave në zonën e Shkozës, pasi preken nga projekti i Unazës së Re.

Banorët kundërshtojnë vendimin dhe deklarojnë se nuk do të lirojnë banesat, ndërsa forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes për të shmangur tensionet.

Në mbështetje të banorëve të cilët protestojnë ndaj prishjeve të shtëpive ndodhet edhe ish-deputeti i PD, Aldo Bumçi.