MENU
klinika

Detajet

Tjetër ngjarje e rëndë në Dibër, xhaxhai plagos me thikë nipin

02.10.2019 - 20:16

Një plagosje me thikë ka ndodhur këtë mbrëmje në Dibër. Policia njofton se shtetasi A. T., 47 vjeç, ka plagosur me thikë nipin e tij, 39-vjeçarin A. T

Nuk dihen ende shkaqet e plagosjes, por kanë qenë qytetarët ata që kanë njoftuar menjëherë policinë, e cila ka ndërhyrë duke parandaluar përshkallëzimin e konfliktit mes familjarëve.

Vetëm një ditë më parë Dibra u trondit nga një krim i rëndë në familje, pasi shtetasi Sali Dakuci, nga fshati Xibër i Klosit, vrau vëllanë e tij, Kujtim Dakuci, dhe djalin e këtij të fundit, dhe më pas edhe veten, pas sherrit për drutë e gardhit.

Njoftimi i policisë:

kolana e librave

Dibër

Plagos me thikë nipin e tij, arrestohet në flagrancë nga policia

Në qytetin e Peshkopisë, shtetasi A.T, 47 vjeç, banues në Peshkopi, për motive të dobëta ka plagosur me thikë nipin e tij, shtetasin A.T, 39 vjeç, i cili po merr ndihmë mjekësore në spitalin Peshkopisë, jashtë rrezikut për jetën.

Falë bashkëpunimit me qytetarët të cilët kanë njoftuar në nr 112, policia ka reaguar menjëherë duke parandaluar përshkallëzimin e konfliktit i cili mund të kishte pasoja edhe më të rënda.

Shërbimet e Policisë kanë kapur dhe arrestuar në flagrancë autorin e ngjarjes. Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale thikën me të cilën autori ka kryer plagosjen. Materialet hetimore do ti referohen Prokurorisë Dibër për hetime të mëtejshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vëllai vret vëllanë, veten dhe nipin

Tronditet sërish vendi, vdesin 3 persona