MENU
klinika

Policia nxjerr detajet

Tronditet Fushë Kruja, shpërthim eksploziv në një banesë

03.10.2019 - 08:53

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur në oborrin e një banese në Fushë-Krujë.

Sipas informacionit paraprak të policisë ngjarja ka ndodhur në fshatin Halil, Fushë- Krujë.

Informacion paraprak

Më datë 02.10.2019, në fshatin Halil , Fushë- Krujë në pjesën e jashtme të oborrit të banesës së shtetasit A.P., 40 vjeç, dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse pa shkaktuar probleme në njerëz. Grupi hetimor po punon zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë