MENU
klinika

Serie A, java 12

Juve fundos Milanin, hapet një çështje “Ronaldo”

10.11.2019 - 22:40

Juventus nuk fal! Pavarësisht se vuan ndonjëherë për të marrë fitoren, ndoshta edhe me fat, kampionët në fuqi arrijnë të fitojnë, si sonte ndaj Milanit, me rezultatin 1-0. Festë në “Allianz Stadium”, ndërsa kuqezinjtë në krizë totale.

Pjesa e parë ka qenë shumë e luftuar, por Juventus nuk ka pasur atë supremacinë e kampionit. Për pasojë, pjesa e parë është mbyllur pa gola, duke lënë të hapur gjithcka për të dytën.

Në minutën e 55’ trajneri Sarri vendos të zëvendësojë Ronaldon me Dybala. Portugezi del nga loja duke tundur kokën e mërmëritur dhe futet në tunel pa përshëndetur askënd. Tashmë ka një çështje në kampin bardhezi.

konica sportkonica sport mobile

Por trajneri Sarri mund të justifikohet, pasi ishte Dybala që në 77’ shënoi golin e fitores. Një sukses që e ringjit Juven në krye, duke u bërë skuadra e vetme në kampionet prestigjoze europiane që nuk humb në të gjitha kompeticionet.

Milan precipiton në vendin e 14-të dhe tashmë rrezikon edhe rënien nga Serie A, nëse do të vijojë me këto paraqitje. Europa është shumë larg dhe për kuqezinjtë do të ishte dështimi i radhës.