MENU
klinika

Presidenti lë gjithçka në heshtje

A do t’ia japë Thaçi mandatin Albin Kurtit?

28.11.2019 - 14:09

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka refuzuar të flasë se si do të ia bëjë me dhënien e mandatit kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për formimin e Qeverisë së re.

Në pyetjet e gazetarëve gjatë homazheve në Prekaz me rastin e shënimit të 28 Nëntorit, ai është përgjigjur me “Faleminderit”, “Urime”.

Këto zhvillime vijnë pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit gjatë ditë së djeshme.

Pas këtij certifikimi, nga Lëvizja Vetëvendosje u shpall subjekt fitues, me 221.001 vota dhe grupin më të madh parlamentar në Kuvend për legjislaturën e shtatë.

Gjithashtu u tha se mëngjesi i së hënës duhet t’i gjejë me një marrëveshje të arritur të koalicionit qeverisës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Albin Kurti paralajmëron protesta masive

“Po nxjerrin Kosovën në shitje”

Deputeti i Vetëvendosjes akuzon

‘Thaçi po ia shet Kosovën Serbisë’


Deputeti gjerman për situatën në veri të Kosovë

“Putini sigurisht që është i përfshirë”

Terroristët serbë ikin malit, lënë në rrugë mikun e tyre të plagosur

VIDEO/ Publikohen pamjet, pas sulmit në Banjska

Takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Tensionet në Veri, Osmani ‘zëvendëson” Kurtin