MENU
klinika

Si paraqitet situata?

Alarmante në Krujë/ Lumi Ishëm del nga shtrati

13.11.2019 - 08:59

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut gjatë pasdites së djeshme, të cilat kanë vazhduar përgjatë gjithë natës në të gjithë rrethin e Krujës, ka dalë nga shtrati lumi Ishëm duke përmbytur disa hektarë tokë bujqësore.

Nga reshjet e shumta edhe rruga e lagjes fundore të këtij fshati është mbuluar nga uji, ndërsa disa shtëpia kanë mbetur të izoluara.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë