MENU
klinika

Vjedhja e kasafortës

Arrestimi i grabitësve/ Rama: Dëshmi e rritjes së forcës goditëse

07.11.2019 - 15:44

Pas arrestimit të katër personave për vjedhjen e kasafortës me para në Krujë, ka reaguar edhe kryeministri, Edi Rama.

Me një postim në “Facebook”, shefi i qeverisë thotë se kjo është një tjetër “dëshmi e rritjes së forcës goditëse të Policisë së Shtetit dhe gatishmërisë së saj për sprovën e afërt kundër Krimit të Organizuar (KÇK).

kolana e librave

“Kapja e menjëhershme e autorëve të vjedhjes së kasafortës së pensioneve në Krujë,që zbardh edhe disa grabitje të të njëjtëve autorë,një tjetër dëshmi e rritjes së forcës goditëse të Policisë së Shtetit dhe gatishmërisë së saj për sprovën e afërt kundër Krimit të Organizuar&KÇK👊”-shkruan Rama.