MENU
klinika

Gara për Kryeprokurorin e Përgjithshëm

Arta Marku hap letrat, rrëfen takimin me Ramën: Ja ç’farë folëm për protestat e PD

13.11.2019 - 10:35

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme, Arta Marku para KLP ka treguar se me kryeministrin Rama ka pasur disa takime.

Ai tregon se takimi i fundit në kohën e protestave të opozitës është bërë për shkak të situatës emergjente që po kalonte vendi.

“Janë disa takime me kryeministrin, pasi ai drejton disa komisione ku unë jam pjesë. Ka një grup pune që merret me mënyrën si do përfaqësohet Shqipëria në komitetin Manival dhe kryeministri është kryetar i këtij grup pune. Është koordinimi i punës për pastrimin e parave. Pra ka pasur disa takime.

Takimi i fundit është bërë në kohën kur opozita ishte në protesta dhe pati disa probleme, ku disa protesta degjeneruan në dhunë.

Kjo është arsye e takimit me mua dhe disa drejtues të tjerë.

Nuk ka qenë një takim raportues, pasi nuk ka një marrëdhënie të tille mes ekzekutivit dhe prokurorisë. Ka qenë një takim pune për shkak të situatës emergjente që po kalonte vendi.”

VIDEO/ Gjuhën e nënës nuk e venit asgjë dhe asnjë

“Dallëndyshe e vogël” këndohet në televizionin publik grek

Condoleezza Rice: Disa nga kundërshtarët tanë, sidomos Rusia...

Ish Sekretarja Amerikane e Shtetit: Ju rrëfej “Katër Kalorësit e Apokalipsit”

Policia e Shtetit: U hiqet patenta 34 shoferëve

Akset nacionale vëzhgohen me radar, “lumë” gjobash dhe arrestime

Nga Denis Dyrnjaja

Dashnorët e Partive

100 ditë pa asnjë person të infektuar

Njihuni me vendin më të sigurt në botë nga koronavirusi