MENU
klinika

Tronditja ndihet në Tiranë

Ballkani në ujëra jo të sigurta, një tërmet godet Bosnjen

26.11.2019 - 11:06

Tërmet në Bosnjë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Në orën 10:19 në Tiranë janë ndjerë lëkundje tërmeti,por pas verifikimit në faqen e EMSC, rezulton se tërmeti ka qenë me epiqendër në Bosnjë.

Siç raportohet nga EMSC, tërmeti në Bosnjë me epiqendër 77 km në jug të Sarajevës ka qenë me magnitudë 5.2.

Ende nuk ka raportime për dëme në jetë njerëzish në Bosnjë, por nisur nga intensiteti i tërmetit edhe atje dëmet do të jenë të mëdha.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Mëndjen, sytë dhe veshët tek Durrësi"

Situatë alarmante/ Kurti: Në gatishmëri për ndihmë