MENU
klinika

Vënë jetën në rrezik

Të pabanueshëm. Banorët nuk largohen prej pallateve

30.11.2019 - 15:46

Pas Durrësit, Tiranës, Laçit, sot kryeministri Edi Rama shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore edhe në qarkun e Lezhës.

Në lagjen “Besëlidhja” në Lezhë, bashkia ka vendosur shiritin duke e shpallur atë si të pabanueshëm pas tërmetit të 26 nëntorit.

kolana e librave

Ndërkohë, mësohet se shumë prej banorëve, të cilët nuk pranojnë të largohen nga pallatet edhe pse tashmë ato janë vendosur në zonën, që është klasifikuar si e rrezikshme për jetën e tyre.

Shumë prej tyre kanë frikë të lënë vetëm bagëtitë, e të tjerë nga vjedhjet.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Qytetarët refuzojnë të lënë banesat

Lezha kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

"Mund të ketë godina të dëmtuara edhe përtej..."

“Emergjenca zgjerohet me Lezhën”, Rama jep udhëzimet

Thirrje për dërgimin e specilistëve

Janë dëmtuar 56 pallate dhe 255 banesa private