MENU
klinika

Pallatet para '90-ës më qëndrestarët

Braktiset Durrësi, qyteti pushtohet nga errësira

28.11.2019 - 10:20

Ankthi dhe frika ka mbërthyer qytetarët e Durrësit.

Prej dy netësh në pallatet apo banesat në qytetin bregdetar nuk ka asnjë dritë të ndezur.

Raportohet se qytetarët kanë braktisur qytetin duke u larguar drejt jugut dhe lindjes së vendit, si edhe në Kosovë.

Sipas informacioneve, më të dëmtuara janë pallatet e ndërtuara pas viteve ’90.

Ndërsa pallatet para ’90 nuk kanë pësuar plasaritje.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zhvillimet më të fundit minutë pas minute

Tërmeti katastrofik/ Thellohet bilanci i tragjedisë, 47 viktima

Banorët apel për ndihmë

Krujë, 10 familje në qiell të hapur

"Jemi të gatshëm në çdo moment"

Post- tërmeti/ OKB asiston qeverinë shqiptare

"La Repubblica": Koha për t'u bërë miq

Ballkani/ Tërmeti bashkon ish-armiqtë


Tragetet ndryshojnë oraret e nisjes

Durrës/ Moti i keq pengon lundrimin

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Durrësi zgjohet me lëkundje tërmeti