MENU
klinika

Nuk ka doreza për të

“Hulku” i Iranit, së shpejti në një ndeshje boksi

18.11.2019 - 21:53

Së shpejti do të kemi mundësinë të shohim një nga njerëzit më të fuqishëm dhe të mëdhenj të botës në një ndeshje të vërtetë të arteve marciale.

Dhe është diçka e mirë që nuk ka doreza në Bare Knuckle Fighting Championship, sepse mbase nuk ka doreza aq të mëdha që do t’i bënin afrimit më të ri të promocionit.

konica sportkonica sport mobile

Në fund të transmetimit të BKFC 9 të shtunën, një reklamë ka zbuluar debutimin e Sajad Gharibi,i njohur ndryshe si “Hulku Iranian”. Një bodibilder nga Ahëaz i Iranit, Gharibi ka një formë zike tepër absurde e cila e ka bërë shumë të famshëm në rrjetet sociale.

Ai gjithashtu ka shprehur interesin e tij për t’u ndeshur në ring. BKFC ka lajmëruar se Gharibi do të debutojë në vitin 2020, por nuk ka zbuluar kundërshtarin e tij.