MENU
klinika

Pedagogu u dënua me 10 ditë burg

Kërkoi favore seksuale, lirohet pedagogu Denis Himçi

20.11.2019 - 15:33

Prokuroria ka pushuar çështjen e pedagogut të Elbasanit Denis Himçi, i cili u dënua nga Krimet e Rënda me burgim, pasi i kërkoi favore seksuale një studenteje në këmbim të notës.

36-vjeçari përballej me dy akuza për veprat penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

kolana e librave

Himçi ka lënë qelinë dhe tashmë është i lirë. Sipas Prokurorisë Himçi nuk ka kryer vepër penale, duke hedhur kështu poshtë akuzën për shpërdorim detyre.

Gjykata e Elbasanit e dënoi pedagogun me vetëm 10 ditë burg, ndërsa më pas kompetencat e çështjes i morën në dorë Krimet e Rënda, pasi gjyqtari Bujar Musta ka dhënë një vendim në kundërshtim me peshën e akuzës.

Himçi i arrestua menjëherë pas publikimit të videoskandalit në emisionin “Stop”. Përgjimet ishin kryer në një periudhë kohore prej rreth 1 jave dhe sipas drejtuesit të emisionit investigativ “Stop”, Saimir Kodra, studentja ishte instruktuar që të mos e provokonte pedagogun.

Rezultojnë pozitivë edhe 3 persona të tjerë

Elbasan/ Shkon në 15 numri i të infektuarve nga COVID-19

Elbasan/ Rasti i fundit një 40 vjeçare

Shkon në 12 numri i të prekurve nga COVID-19

52-vjeçarja sillet me urgjencë në Tiranë

Infektohen me koronavirus nëna me dy vajzat e reja në Elbasan