MENU
klinika

Gjoba fiktive ndaj biznesit

Kontrollet anti-duhan/ Vihen nën hetim tre inspektorët e ISHSH

23.11.2019 - 11:09

Tre punonjës të Inspektorati Shtetëror Shëndetësor janë vënë nën hetim në gjendje të lirë për shkak se akuzohen se kanë vendosur gjoba fiktive ndaj një subjekti në kuadër të kontrolli anti-duhan.

Nën hetim janë vendosu, kryeinspektori, Hektor Musaraj, 45 vjeç, banues në Tiranë,  E.M., 31 vjeçe, banuese në Elbasan, me detyrë  ( Inspektore),  pranë ISHSH, dega Elbasan si dhe  A.M., 46 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë (Inspektor), pranë ISHSH dega Elbasan.

kolana e librave

Ndërkohë nga Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Elbasan u arrestua në flagrancë  H.K., 32 vjeç,  pasi gjatë kontrollit fizik,  iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi e vogël lëndë narkotike e dyshuar të llojit heroinë.