MENU
klinika

'Pushton' tokat bujqësore

Ishmi del nga shtrati, përmbyt fshatrat

08.11.2019 - 11:35

Për shkak të rreshjeve të shiut gjatë 24 orëve të shuara lumi Ishëm ka dalë gjatë natës nga shtrati në fshatrat Murqinë dhe Mallkuc të Fushë-Krujës.

Uji ka hyrë në toka bujqësore dhe të mbjella. Ndërkohë është bllokuar rruga e lagjes fundore të fshatit Murqinë.

Deri më tani nuk raportohen  dëme në banesa apo njerëz.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë