Nga të dhënat paraprake mësohet se një makinë ka përplasur një çiklist, dhe për pasojë ky i fundit ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet G.L., ndërkohë që shoferi i makinës, shtetasi me inicialet B.F. është shoqëruar në komisariat, për heime të mëtejshme. Ndërkaq policia dhe grupi hetimor kanë zbritur në vendngjarje për të zbardhur shkaqet e aksidentit.