MENU
klinika

"Faleminderit Kosovë e dashur!"

Meta në Thumanë: Njësitë e specializuara të Kosovës, kurajo e pashembullt

27.11.2019 - 09:10

Meta me zv.kryeministrin e Kosovës në mesnatë në Thumanë: Njësitë e specializuara të Kosovës, kurajo të pashembullt

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë në mensatë në Thumanë bashkë me Zv.Kryeministrin në detyrë të Kosovës, Fatmir Limaj.

Së bashku kanë takuar forcat speciale të Kosovësqë po punojnë për nxjerrjen e të mbijetuarve dhe personave që kanë humbur jetën nga rrënojat.

Meta i ka falenderuar njësitet e specializuara nga Kosova dhe shkruan se kanë treguar kurajo të pashembullt.

“Në mesnatë, së bashku me Zv.Kryeministrin në detyrë të Kosovës, z.Fatmir Limaj, pata kënaqësinë të takoja në Thumanë, njësitë e specializuara të emergjencës së Kosovës që po ndihmojnë banorët e kësaj zone të dëmtuar shumë rëndë nga tërmeti.

I falenderova me mirënjohje për solidarizimin, profesionalizmin dhe gatishmërinë e lartë, si dhe për kurajon e pashembullt që po na dëshmojnë, duke na bërë krenarë të gjithëve!

FALEMINDERIT KOSOVË E DASHUR!”– shkruan presidenti Meta.