MENU
klinika

“Sot dita e Referendumit të tradhtuar”

Meta sfidon sërish: Koha për referendum të ri

22.11.2019 - 11:36

Presidenti i Republikës Ilir Meta sfidon sërish duke kërkuar një referendum për situatën e krijuar në vend.

Pas sulmeve nga maxhoranca dhe mungesën e një dialogu e konsensusi për Gjykatën Kushtetuese dhe për situatën në vend, Presidenti Meta dje artikuloi qartë dhe i prerë referendumin si zgjidhja e vetme për kryeministrin Edi Rama dhe disa palaço ndërkombëtarë.

Ndërsa sot, pas referendumit të vitit 1998 për Kushtetutën, Meta e cilëson atë të tradhtuar dhe kërkon një të ri.

“Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. KOHA PËR REFERENDUM TË RI!”, shkruan Meta në “Facebook”.

VIDEO/ Gjuhën e nënës nuk e venit asgjë dhe asnjë

“Dallëndyshe e vogël” këndohet në televizionin publik grek

Condoleezza Rice: Disa nga kundërshtarët tanë, sidomos Rusia...

Ish Sekretarja Amerikane e Shtetit: Ju rrëfej “Katër Kalorësit e Apokalipsit”

Policia e Shtetit: U hiqet patenta 34 shoferëve

Akset nacionale vëzhgohen me radar, “lumë” gjobash dhe arrestime

Nga Denis Dyrnjaja

Dashnorët e Partive

100 ditë pa asnjë person të infektuar

Njihuni me vendin më të sigurt në botë nga koronavirusi