MENU
klinika

Trajneri i Anglisë

“Mikpritja kosovare, si në asnjë vend tjetër”

18.11.2019 - 15:05

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, thotë se nuk mund t’i fajësojë lojtarët e tij për mungesën e motivimit ndaj Kosovës, një ndeshje që ata nuk e vunë kurrë në diskutim, por e dominonin vetëm me fraksione.

Ishte një ndeshje një test i mirë për ne. Ishte një fushë e vështirë, me lojtarët që rrëshqisnin dhe jam i kënaqur që fituam. Në një mbrëmje tjetër mund të kishim pasur probleme, por sulmi ynë ishte i pamëshirshëm.

E di që duhet të punojmë ende, por nuk mund t’i fajësoj lojtarët e mi në këto kualifikuese. Ata ishin të pamëshirshëm”, – tha Gareth Southgate, që thur elozhe për Kosovën:

konica sportkonica sport mobile

“Na e bëri të vështirë, sidomos në pjesën e parë. Ishte e vështirë për ne të luanim nën presion. Në pjesën e parë ishte ndeshje e barabartë, edhe pse shënuam një gol të bukur.

Atmosfera ishte e jashtëzakonshme, nuk kam përjetuar diçka të tillë më herët, edhe pse kemi udhëtuar në disa vende. U urojmë të gjithëve fat në ‘play-off’. Keni shanse të mira”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Humbja e parë në Prishtinë

Anglia nuk fal Kosovën, Kane vendos rekord