MENU
klinika

"Shengeni Ballkanik është për qytetarët jo për..."

Rama i sqaron njëherë e mirë të gjithë

14.11.2019 - 18:24

Mes morive të akuzave për Shengenin Ballkanik, Kryeministri Edi Rama ka listuar dy arsye kryesore se përse është i rëndësishëm dhe ndikimin që ka tek njerëzit.

Me anë të një videoje, shefi i ekzekutivit ka sqaruar se marrëveshja e Ballkanit Perëndimor do t’iu japë fund njëherë e mirë pritjeve të gjata në dogana dhe do krijojë liri lëvizjeje pa barriera për njerëzit, mallrat, shërbimet e kapitalet.

Rama e mbyll sqarimin e tij me fjalët “Shengeni Rajonal është për qytetarët dhe njerëzit e punës, jo për politikanët që nuk presin në radhë askund”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Konspiracion grek për të dyndur emigrantët këtu?

“Shqipëria po boshatiset, por atje iu japin punë”


U propozua nga ministri i Drejtësisë

EMRI/ Emërohet drejtori i ri i Shërbimit të Provës

“Berishën ka kohë që s’e marr më seriozisht”

Manja u përgjigjet akuzave për pengimin e betimit të Fredi Belerit

Ministri i Drejtësisë: Përfitojnë 600 të dënuar!

Qeveria miraton dhënien e amnistisë