MENU
klinika

Këngëtari la një pasuri folklorike

Ndahet nga jeta rapsodi i njohur

21.11.2019 - 12:40

Ka ndërruar jetë rapsodi i njohur shqiptar. Rapsodi i njohur shqipar, Sherif Dervishi ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Ai u shtrua me urgjencë në spitalin e kryeqytetit pasditen e djeshme, pas një hemorragjie cerebrale mirëpo nuk mundi t’i përballojë.

kolana e librave

58-vjeçari pati një betejë të gjatë me kancerin.

Dervishi ishte një këngëtar i njohur që identifikohej më së shumti me këngët popullore rapsodike, popullore e Shqipërisë së Veriut dhe popullore folklorike.