MENU
klinika

IGJEUM jep të dhënat

Nuk ka paqe toka në Korçë, tjetër lëkundje tërmeti

07.11.2019 - 08:18

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar ne oret e para te mengjesit te sotem nje tjeter goditje termeti ne zonën e Korçës.

Sipas te dhenave qe publikon IGJEUM lekundja ka qene me magnitude 2.3 dhe ka pasur epiqender Nikolicen e Korces, zone qe edhe gjate diteve te fundit ka qene epiqender termetesh.

Per fat goditja nuk ka qene e forte, nderkohe qe banoret kane kohe qe rrine me friken e perseritjes se lekundjeve te fuqishme.

kolana e librave

Termetet e fundit sipas IGJEUM:

termete