MENU
klinika

Foto

OSHEE në alarm, stuhia shkatërron rrjetin e energjisë

12.11.2019 - 19:06

Gjatë 24 orëve të fundit si rezultat i mbizotërimit të motit të keq me reshje të dendura dhe të shoqëruara me stuhi dhe erëra tepër të forta janë shkatërruar një numër i konsiderueshëm shtyllash elektrike dhe disa km përcjellës të rrjetit shpërndarës të energjisë elektrike.

foto galeri

Situatë mjaft problematike gjatë të martës është krijuar në rrethin e Librazhdit ku bëjnë pjesë bashkitë Librazhd dhe Përrenjas. Burime zyrtare bënë me dije se si pasojë e kushteve të rënduara atmosferike dhe erërave të forta janë thyer mjaft pemë në Përrenjas Fshat, të cilat kanë dëmtuar linjat e Tensionit të Mesëm 6 Kv të fiderave 3 në Nënstacionin Elektrik të Përrenjasit që furnizon me energji një pjese të qytetit të Përrenjasit dhe zonën e Njësisë Administrative Stravaj.

foto galeri

Po kështu nga rrëzimi i pemëve janë këputur mjaft përcjellës dhe është ndërprerë energjia edhe fiderin nr 6 po në Nënstacionin Përrenjas që furnizon me energji zonën e Qukësit, Berzeshtës, Fanjës, Karkavecit etj.

foto galeri

kolana e librave

Grupet e punës së OSHEE, Agjencia Librazhd, pavarësisht motit me stuhi e erëra të forta po punojnë pareshtur për riparimin e defekteve dhe linjave elektrike të dëmtuara, me qëllimin rikthimin në kohën më të shpejtë të mundur të energjisë. Ndërkohë që gjatë të martës defekte ka pasur edhe në zona të ndryshme të bashkisë Elbasan.

foto galeri

Sipas burimeve zyrtare nga Emergjencat Civile, defekt pati fidri në fshatin Godolesh, që la pa energji Qerretin dhe disa fshatra të tjerë.

foto galeri

foto galeri Në Gramsh po gjatë të martës mbetën pa energji, për shkak të motit të keq, fshatrat Kokel, Bratile, Grabove, Bicaj. Në bashkinë e Librazhdit ndërprerje energjie pati në fshatrat Funarës, Tregan, Bujaras, Kacivel dhe zona e Lixhave të Treganit në Njësinë Administrative Tregan.

Vetëkarantinohet drejtori i policisë Elbasan

Shkon në katër numri i policëve të infektuar

Zbardhen detajet kush janë infermierët

Konfirmohen raste të reja me Covid-19 në Elbasan

Pozitiv edhe familjarët e reanimatorit

Elbasan/ Infektohen dy mjekë dhe një fëmijë 4 vjeçar

Preken nga Covid 4 infermierë dhe një pediatër

Spitali i Elbasanit kthehet në vatër infeksioni

COVID-19/ Dërgohen në Spitalin Infektiv

Mbyllet pavioni i aborteve dy mamitë pozitive me virus