MENU
klinika

Moti i keq

Probleme edhe në Durrës, dy tragete nuk mbërrijnë

04.11.2019 - 11:28

Për shkak të motit të keq dy tragetet e linjës Bari- Durrës nuk kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit.

Sipas kapitenit të portit Taulant Allka, dy tragetet janë nisur rreth orës 05.30 të ditës së sotme, vetëm pas ndryshimit të erës.

Ato pritet të mbërrijnë rreth orës 14.00.

Ndërkohë tragetet nga Durrësi janë nisur në kohë natën e kaluar dhe kanë mbërritur në Bari.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë