MENU
klinika

Ja çfarë diskutohet!

Qeveria e re, sot Kurti takon Isa Mustafën

22.11.2019 - 08:43

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Isa Mustafa.

Ky fakt është bërë i ditur nga Kurti, ku do të diskutohet mbi mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme.

Duke mos i mohuar diskutimet për emërimin e presidentit pas dy viteve, Kurti tha se fokusi i bisedës mes tyre duhet të jetë tek karriget e zbrazëta, si kryeministri dhe kryetarit të Kuvendit që kanë mbetur pa përfaqësues.

Kandidati për kryeministër paralajmëroi se me LDK-në duhet të përshpejtojnë drejt formimit të qeverisë sepse brenda disa ditësh pritet edhe certifikimi i rezultateve dhe brenda 30 ditësh do të ftohet edhe seanca nga presidenti.

LVV për lëvizjen e ushtrisë serbe në Karaçevë

“Qeveria nuk po mbron qytetarët”

Patrullime të përbashkëta të KFOR-it dhe forcave serbe

Çfarë po ndodh përgjatë kufirit Kosovë – Serbi?

"Qytetarët tanë nuk do të jenë pa mbrojtje"

Xhandarmëria serbe hyri në territorin e Kosovës, reagon Hoti