MENU
klinika

“Basic Instinct”/ Në sy të të birit

Sharon Stone, 61-vjeçe, rikrijon skenën e sikletshme

08.11.2019 - 17:57

Skena e saj e zjarrtë e filmit të vitit 1992, “Basic Instinct”, e bëri të famshme dhe një nga ikonat më moderne të filmit.

Ndaj Sharon Stone rikrijoi momentin e kryqëzimit të këmbëve në Berlin, ku pranoi çmimin Gruaja e Vitit nga GQ Awards, Men of the Year, të enjten.

Aktorja, 61 vjeçe, i mahniti të gjithë e veshur me një fustan të zi të shkurtër, përfshi edhe djalin e saj adoleshent Roan Bronstein, 19 vjeç.

Me një buzëqeshje në fytyrën e saj, ylli rikrijoi skenën e saj më të njohur të 27 viteve më parë, por pa atë faktorin shokues (me të brendshme dmth), duke parë që djali i saj adoleshent ishte ulur në publik.

kolana e librave

“Disa vjet më parë isha ulur në një skenë dhe regjisori im tha: “A mund të më japësh të brendshmet sepse duken në skenë dhe ti nuk duhet të kesh të brendshme, por ne nuk do të shohim asgjë”.

“Unë i thashë, ‘sigurisht’! Nuk e dija se ky moment do të ndryshonte jetën time”, u shpreh aktorja.

“Basic Instinct” u bë një nga filmat më të përfolur në vitin 1992 për shkak të ekspozimit të aktores dhe skenave të seksit.

Sharon, e cila portretizonte Catherine Tramell, (pasi Michelle Pfeiffer dhe Demi Moore e refuzuan si rol),  dëshmoi se ishte mirënjohëse për rolin pasi rikrijoi skenën e saj gati 30 vjet më vonë.

Bukuroshja vesh fustanin e nusërisë

Pas pajtimit Stresi dhe Keisi bëjnë dasmën

“Ishte një drogë, nuk pritem kurrë më”

Jane Fonda heq dorë nga operacionet kirurgjikale

Një mbrëmje enkas për të dashuruarit në Gjermani

Loredana dhe Zuna “kapen mat”

Pas humbjes së mikeshës së saj

Rita Ora jep mesazhin e fuqishëm