MENU
klinika

Ja si do jetë moti në fundjavë!

Shtrëngatat e shiut do pushtojnë jugun

08.11.2019 - 11:42

Fundjava pritet të mbyllet me shi.

Sipas IGJEUM, sot pasdite (e premte,8 nëntor) dhe nesër (e shtunë,9 nëntor) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet por lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër.

Reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër në pjesën e dytë të ditës së nesërme.

Sa i takon temperaturave për ditën e nesërme, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

kolana e librave

në bregdet: 13 / 20 °C

në vendet e ulëta: 12 / 20 °C

në vendet malore: 7 / 14 °C

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.