MENU
klinika

Pasioni kthehet në tragjedi

Shkon për gjueti, shqiptari plagoset nga shoku

04.11.2019 - 18:55

I hidhur ka rezultuar fati i një shqiptari në Greqi, i cili po lufton me vdekjen pasi mbeti i plagosur teksa kishte shkuar për gjueti. Ngjarja e rëndë ndodhi në Volos.

Mediat greke raportojnë se 37-vjeçari shqiptar kishte shkuar bashkë me mikun e tij për gjueti në zonën e Velestino ndërsa në rrethana ende të paqarta është qëlluar me saçmë në kokë. Për pasojë shqiptari, identiteti i të cilit nuk dihet ende, është plagosur në kokë, pasi ka marrë lëndime të mëdha kranocerebrale.

kolana e librave

‘Newsit.gr’ shkruan se shqiptari kishte shkuar për gjueti bashkë me shokun e tij, një 45-vjeçar. Të njëjtat burime thonë se ka qenë pikërisht miku i tij që e ka qëlluar aksidentalisht.

Capture

Shqiptari aktualisht ndodhet në Repartin e Kujdesit Intensiv të Spitalit Achillopoulos të Volos, ku gjendja e tij paraqitet kritike për jetën.

Mitsotakis tregon kur mund të hyjnë turistët e huaj

Greqia rihap ishujt për pushime

Ja sa shtetas erdhën në Shqipëri në 24 orë

Kakavijë/ Fluks hyrjeje në doganën shqiptare

Lëkundjet ndihet dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi