MENU
klinika

Deklarata

Sigal solidarizohet me familjarët e viktimave, dhuron 60 mijë euro

27.11.2019 - 11:53

Sigal Uniqa Group Austria ka vendosur të dhurojë një shumë prej 60,000 Euro, duke kontribuar kështu në shenjë solidariteti për familjet e viktimave të prekura nga tërmeti.

Më poshtë gjeni deklaratën e plotë:

Sigal Uniqa Group Austria në Shqipëri pjesë e grupit të sigurimeve UNIQA, një prej grupeve financiare në Evropë, është duke përjetuar dhe ndjekur nga afër çdo sekondë për t’ju gjendur sa më pranë klientëve të saj të siguruar në gadishmëri totale 24/7 në terren dhe në përmbushje të plotë të të gjitha detyrimeve kontraktuale. Kompanitë e grupit SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA në KOSOVË dhe në UNIQA MAQEDONIA E VERIUT po ndjekin me shqetësim të madh çdo zhvillim hap pas hapi dhe shprehin solidaritetin e tyre duke kontribuar në ndihmë financiare për familjet e viktimave të prekura nga tërmeti me 60,000 Euro.
Lutjet dhe ngushëllimet tona janë me të gjithë ju!
Presidenti i Grupit SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA
Z.Avni Ponari.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zhvillimet e fundit minutë pas minute

33 të vdekur/ Orët kalojnë – bilanci rëndohet