MENU
klinika

Humbja e thellë

Skocia turpëron Kombëtaren e femrave në Elbasan

08.11.2019 - 20:41

Kombëtarja shqiptare e futbollit për femrat, e drejtuar nga trajneri Armir Grima, ka humbur me rezultatin 0-5 ndaj Skocisë, në ndeshjen e zhvilluar sonte në orën 18:10 në stadiumin “Elbasan Arena”.

Pjesa e parë e këtij takimi ka përfunduar me rezultatin 0-2, vajzat kuqezi kanë pësuar golat në minutën e 15-të dhe 24 (Emslie dhe Ross).

konica sportkonica sport mobile

Në pjesën e dytë, përfaqësuesja jonë ndërtoi disa aksione të mira, por pa mundur të realizojnë. Skocezet shënuan sërish në minutën e 59-të, 64-t dhe 77-të, me anë të Cuthbert, Godfrey dhe Murray.

Shqipëria e filloi ndeshjen me këtë formacion: Rexhepi, Rrahmani, Bajraktari, Maliqi, Bajramaj, Morina, Krasniqi, Doci, Hila, Gjini, Franja.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


U akuzua si pjesë e grupit “Bajri”

Armir Grima rikthehet te Kombëtarja e femrave