MENU
klinika

Ja ku u ndjen lëkundjet

Tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm

23.11.2019 - 08:36

Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter  ka goditur Greqinë mengjesin e sotëm në një zonë detare në jug-perëndim të Hydra’s.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë rreth orës 05:43 të mëngjesit të sotëm.

Sipas Institutit Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës, epiqendra e tërmetit shtrihet rreth  46 kilometra në jug-perëndim të Hidrës dhe thellësia fokale e saj vlerësohet në 16.5 km.

Rritet papunësia, më e theksuar tek të rinjtë

Shifrat: Përsëritet “kriza greke”?

Lajm i mirë për punëtorët sezonalë

Greqia/ Leja e qëndrimit shtyhet me 90 ditë

Skanim shqiptarëve në Kakavijë

Greqia bën 2000 teste për Covid-19 në 24 orë

Mbyllet gjatë natës pika kufitare

Greqia rikthen karantinën për shqiptarët