MENU
klinika

Shkatërrohen 5 arkat

Grabitet Kisha e Shën Thanasit në Korçë

18.11.2019 - 09:03

Kisha e Shën Thanasit në Korçë ka rënë pre e grabitjes, gjatë natës së kaluar.

Persona të paidentifikuar kanë vjedhur Kishën në orët e vota, duke dëmtuar derën e pasme.

Kisha E Shen Thanasit

Mësohet se autorët kanë shkatërruar dhe grabitur katër arka të lekëve të besimtarëve dhe një arkë të qirinjve.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të zbuluar shkaqet dhe rrethanat e kësaj ngjarjeje, si dhe për të identifikuar e kapur autorët.

Policia rrugore pezullon patenta, vendos gjoba ‘të kripura’

“ROADPOL” në Pogradec e Korçë

Ndryshojnë sërish rregullat/ Sa kushton tamponi?

Qytetarët detyrohen të bëjnë testin e Covid

"Të rinj të pashpresë e të papunë"

Bizneset në Korçë mbyllin qepenat