MENU
klinika

Kriza politike

Tjetër takim sot në Presidencë, ja kë pret Meta në zyrë

21.11.2019 - 17:49

Kur e gjithë politika ‘zien’ nga zhvillimet, ku kryefjalë e debatit është bërë ngërçi në Gjykatën Kushtetuese, presidenti Ilir Meta do të presë në një takim Bamir Topin.

Zyra e shtypit në Presidencë ka bërë me dije se takimi mes dy presidentëve do të mbahet në 18:00.

kolana e librave

Kujtojmë se dje Meta priti në një takim ish-presidentin Sali Berisha, në lidhje me atë që ai e cilësoi ‘situatë dramatike’.

Ishte Presidenti Meta që ftoi në takim si fillim krerët e opozitës së bashkuar jashtëparlamentare, ish-presidentët e vendit, Këshillin e Ambasadorëve Shqiptar dhe përfaqësues të shoqërisë civile, ndërsa theksonte në ftesë se vendi ndodhet në një situatë dramatike.