MENU
klinika

Problemet me motin

Vlorë-Brindisi/ Pezullohet sërish lundrimi

06.11.2019 - 09:29

Era e fortë, dallgët e larta dhe forca e detit të trazuar nga era ka bërë që trageti i linjës Vlorë-Brindisi të pezullojë sërish udhëtimin.

“St’Damian”, trageti i kësaj linje ishte parashikuar të nisej nga Brindisi rreth orës 22:00 të së martës për të mbërritur në Vlorë rreth orës 7:30 minuta.

Momentalisht trageti ndodhet i ankoruar në Brindisi dhe njoftimet nga kompania Eurofeirres bëjnë me dije se trageti do të niset të mërkurën rreth orës 22:00 nga Brindisi për të mbërritur në Vlorë ditën e enjte në orën 7:30 minuta të mëngjesit.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë