MENU
klinika

Ja cili është veprimi i radhës nga Presidenti

Zëdhënësi i Presidentit Meta paralajmëron ç’do ndodhë ditët në vijim

16.11.2019 - 09:40

Pas përplasjes me maxhorancën dhe KED për Gjykatën Kushtetuese Presidenti i Republikës Ilir Meta do të vërë në zbatim një aksion politik për situatën dramatike ku ndodhet vendi.

I pyetur nga gazetarët lidhur me një lajm që qarkullon në media për një sërë nismash dhe vendimesh shumë të rëndësishme që do të ndërmarrë në ditët në vijim Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta, Këshilltari për Mediat dhe Zëdhënësi z.Tedi Blushi bën me dije se:

kolana e librave

“Presidenti Meta do të kërkojë takim me të gjithë kryetarët e Partive Parlamentare që braktisën Kuvendin në shkurt 2019, për të diskutuar lidhur me situatën dramatike ku ndodhet vendi.

Padyshim do të ketë edhe të tjera inisiativa, vendime dhe takime shumë të rëndësishme!”.