MENU
klinika

Policia jep informacionin zyrtar

Arrestohet Aleksandër Gjoka, ja për çfarë akuzohet

23.12.2019 - 19:16

Telashe për këngëtarin e njohur dhe shumë të dashur për shqiptarët, Aleksandër Gjoka. Këngëtari i rrokut është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Gjoka udhëtonte në mjetin e tij, kur patrulla e policisë e ndaloi sot dhe pasi iu nënshtrua testit të alkoolit, u vërejt se nivelin i tij në gjak ishte mbi normën e lejuar.

Kanë qenë efektivët e komisariatit nr.4 ata që kanë ndaluar dhe më pas shoqëruar në polici këngëtarin Gjoka.

Ndërkohë Policia e Tiranës ka reaguar përmes një njoftimi zyrtar në lidhje me arrestimin e këngëtarit të njohur shqiptar, Aleksandër Gjoka.

Burime zyrtare nga policia thanë se rreth orës 00.15, se Gjoka është ndaluar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 4 në rrugën “Sotir Caci” duke drejtuar mjetin veturë, tip ‘Chevrolet”.

Të njëjtat burime sqaruan se pas testimit me aparat “Drager”, nga shërbimet e Policisë Rrugore rezultoi se këngëtari drejtonte mjetin në gjendje të dehur në masën 0.66 mg/l.

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rrëfehet Aleksandër Gjoka

“Kam pirë 3 autobotë me alkool!”

Skandali që dënoi aktorin e madh

La gruan, fëmijët dhe u martua me shoqen e vajzës

E tha vetë me gojën e tij...

Kur do të martohet Redon Makashi!?

”Më mbuluan me lekë fierakët”

Sandër Gjoka: Ja ngjarja e pazakontë e vitit ’90