MENU
klinika

Premier League, Java 16

Arsenal rikthehet te suksesi pas 7 javësh

09.12.2019 - 22:57

Më në fund fiton edhe Arsenal. Topcinjtë e Londrës kanë përmbysur rezultatin në transfertë 3-1 ndaj Ëest Ham. Frymëmarrje për ekipin londinez, në momentin e duhur.

Ishin vendasit që shënuan të parët. Ogbona realizoi në 39’, duke e mbyllur fraksionin e parë 1-0 dhe e duk se Arsenal regjistroi humbjen e radhës.

Por miqtë në pjesën e dytë kanë zhvilluar një ndeshje të mirë. Në harkun kohor të 9 minutave Arsenal shënon 3 gola. Martinelli në 60’ barazon shifrat, ndërsa në 66’ Pepe kalon në avantazh ekipin e tij.

Pa kaluar as 3 minuta, Aubameyang shënon edhe golin e tretë, duke qetësuar trajnerin Ljungberg, i cili ka marrë frenat e ekipit pas shkarkimit të Emery. Arsenal ngjitet në vendin e nëntë, por larg zonës Champions.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN