MENU
klinika

Vijon takimet me të prekurit nga tërmeti

Basha në Borizanë: Koha nuk pret!

04.12.2019 - 14:39

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon takimet me banorët e prekur nga tërmeti shkatërrimtar që preku vendin tonë me 26 nëntor.

Ditën e sotme ai ka qenë në Borizanë, pak kilometra larg Thumanës.

kolana e librave

“Ata qe kane mbetur jashte vemendjes jane shume. Ne Borizane pak kilometra larg Thumanes banoret qe u jane demtuar shtepite kane fjetur prej 1 jave nen streha plastmasi. Familjet e demtuara presin vleresimin e banesave nga eksperte dhe inxhiniere por deri me sot askush nuk ka ardhur.Me thane se po detyrohen te marrin borxhe sepse shteti nuk po kujtohet tu vije ne ndihme dhe nuk kane ku te shkojne. Falenderoj kontribuesit dhe donatoret qe jane te vetmit qe kane shperndare ndihma ne kete zone, dhe bej thirrje per shtimin me urgjence te grupeve te vleresimit ne terren me qellim permbylljen sa me pare te vleresimit profesional te gjendjes se banesave. Koha nuk pret!”-shkruan Basha.