MENU
klinika

"Në mbrojtje të Kushtetutës"

Gjithçka rreth padisë, Meta publikon videon për Ardian Dvoranin

10.12.2019 - 14:27

Ashtu sikundër paralajmëroi në prononcimin për mediat, Presidenti Ilir Meta publikon në rrjetet sociale videon lidhur me padinë e ngritur ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani.

Presidenti i Republikës Ilir Meta dha sot dëshminë e tij në Prokurorinë e Tiranës për afro 50 minuta, i shoqëruar nga këshilltari ligjor Bledar Dervishi dhe zëdhënësi i tij Tedi Blushi.

Sipas Kreut të Shtetit rasti është tmerrësisht flagrant. Ai theksoi se shpreson që Prokuroria të mos jetë nën presione politike dhe të bëjë punën e saj me profesionalizëm.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


në orën 09:00 takon Bashën

Meta padit sot Dvoranin te Krimet e Rënda

Paralajmërohen dhe të tjerë emra zyrtarësh

Shokon Presidenca: Kemi prova ‘përvëluese’ ndaj Dvoranit