MENU
klinika

Para “Euro 2020”

Italia konfirmon dy miqësore luksi

09.12.2019 - 22:06

Pas paraqitjes fantastike në fushatën eliminatore të “Euro 2020”, Italia ka konrmuar se do të luajë ndaj Gjermanisë dhe Anglisë në mars të vitit 2020.

Skuadra e Roberto Mancini-t ka bërë kualikuese të shkëlqyera duke shfaqur futboll sulmues dhe zbavitës. Italianët do të luajnë ndaj dy favoritëve në prag të Euro 2020, një test i vështirë por që do t’u shërbejë për të parë forcën reale të ekipit.

Azzurri-t do të luajnë edhe ndaj Republikës Çeke në qershor, vetëm pak ditë përpara hapjes së turneut. Në mars do të shihet forca reale, pasi italianët kanë pasur një grup relativisht të lehtë krahasur me skuadrat e tjera të mëdha.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Eliminatoret e Europianit 2020

Çfarë Italie! 9 gola për rekorde fantastike